Başkonsolosun Özgeçmişi

1972 yılında Iğdır’da doğmuştur.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra Lancaster Üniversitesi’nde (İngiltere) Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

1996 yılında Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde Aday Meslek Memuru olarak göreve başlayan Başkonsolos Kaya, Lagos Büyükelçiliği’nde Üçüncü Katip, NATO Daimi Temsilciliği’nde İkinci Katip, Dışişleri Bakanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’nde İkinci Katip/Başkatip, İslamabad Büyükelçiliği’nde Başkatip/Müsteşar, Oslo Büyükelçiliği’nde Müsteşar, Dışişleri Bakanlığı NATO Genel Müdürlüğünde Siyasi İşler Daire Başkanı, Kahire Büyükelçiliğinde Birinci Müsteşar ve Nürnberg Başkonsolosluğu’nda Başkonsolos olarak görev yapmıştır.

Son olarak Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Genel Yardımcılığında Daire Başkanı olarak çalışan Kaya 12 Aralık 2017 tarihinde Viyana Başkonsolosu olarak göreve başlamıştır.

İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Başkonsolos Kaya evli ve bir çocuk babasıdır.


Pazartesi - Cuma

Vatandaş Kabul : saat 09:00 – 12:00 arası Vize Başvuruları : saat 11:00 - 12:00 arası
8.12.2016 Avusturya Dini Tatili
26.12.2016 Avusturya Dini Tatili
6.1.2017 Avusturya Dini Tatili
17.4.2017 Avusturya Dini Tatili
1.5.2017 Ulusal Tatil
25.5.2017 Avusturya Dini Tatili
5.6.2017 Avusturya Dini Tatili
15.6.2017 Avusturya Dini Tatili
15.8.2017 Avusturya Dini Tatili
1.9.2017 Kurban Bayramı
26.10.2017 Avusturya Ulusal Günü
1.11.2017 Avusturya Dini Tatili
8.12.2017 Avusturya Dini Tatili
25.12.2017 Avusturya Dini Tatili
26.12.2017 Avusturya Dini Tatili
1.1.2018 Yılbaşı
2.4.2018 2.4.2018 Paskalya
1.5.2018 Ulusal Tatil